נתנאל סמריק מסיפור מהצלחה

נתנאל סמריק, קונטנטו נאו: "הספר והמופע החדש מעניק לכל יזם רוח ורווח, במיוחד בעידן החדש"

המוציא לאור, נתנאל סמריק, מלווה אנשי עסקים ויזמים ומייעץ להם כיצד לספר את הסיפור המקצועי של החברה, של היזמות, של מרכז העשייה שלהם.

עידן הקורונה פותח הזדמנויות עסקיות מדהימות לאילו שבוחרים להוציא לאור את סיפורם המיוחד, לשווק ולמכור. לרגל השקת ספרו המיועד החדש: "רוח לרווח – סיפור להצלחה", פגשנו לרגע,  בין הצילומים של מופעו החדש, את נתנאל סמריק, מוציא לאור, מייסד הבית הבינלאומי ליציאה לאור, קונטנטו נאו שמעניק שירותי יציאה לאור ליזמים, אנשי עסקים, סטארט-אפיסטים המבקשים לספר את סיפור הניצחון של חייהם המקצועיים והאישיים.

בימי הקורונה, האם לאנשים יש יותר זמן לצפות בסיפורים ?
"בהחלט כן. יש יותר זמן מאי פעם לצרוך תכנים וסיפורים. לא בהכרח ספרים, אבל בהכרח סיפור טוב. גם בווידאו ברשתות החברתיות, גם כסרט. אנשים מבינים שזה עידן שנושא הזדמנויות רבות להתפתחות אישית, לצרוך סיפור מסקרן שתובנות בצדו – הקשב באנושות הרבה יותר גדול וממוקד בקריאה וצפייה באמצעות הסמרטפון".

העידן החדש מאפשר יותר זמן לייצר סיפורים?

"ככל שיש יותר לחץ, אי וודאות, הבנה שהחיים הללו עשויים לחלוף, יותר אנשים באים ופונים אלינו עם צורך לספר את הסיפור שלהם האישי והעסקי. זה רגע שהזמן הפנוי שנכפה על אנשי עסקים מחייב אותם להמציא את עצמם מחדש, לספר מחדש את הייחוד שלהם וכאן בדיוק הם פונים אלינו כדי שנסייע להם לצאת לאור, גם לספר את הסיפור, גם להתראיין ולצלם ובעיקר לשווק ולמתג את עצמם בקרב קהלי היעד שלהם".

https://www.youtube.com/watch?v=ajupBEglMVE

כיצד תעשיית הספרים תתאושש? לראשונה השנה לא התקיים שבוע הספר

"אני מאמין שגם זו תעשייה שחייבת כעת להמציא את עצמה מחדש גם בימים אילו. לא רק ירידי הספרים הפיסיים נמצאים בהתמרה,  גם ירידי הספרים הבינלאומיים עוברים לדגיטל. השנה לראשונה מזה עשור איננו נפגשים פיסית עם עמיתינו ביריד הספרים הבינלאומי של סין. גם היריד הזה עובר לדגיטל השנה. לכן המעבר התודעתי מ'ספר' ל'סיפור'. מ'מדף הספרים הפיסי' ל'דף הפיסבוק העסקי', מ'מכירות הספרים' ל'מכירות באמצעות לידים, מתעניינים מהרשת' חל על סופרים, יוצרים שחייבים להפוך ליזמים כדי לפרוץ לשווקים החדשים".

כיצד התחלת את דרכך בעולם התקשורת?

"אני פועל בתחום התקשורת מזה כ-30 שנה מצעירותי כמפיק, עורך, כתב ומגיש במערכת החדשות של גלי צה"ל. זכות ומתנה גדולה שקיבלתי מהמדינה. ישראל היתה אחרת אז ברמה הערכית, בתחילת שנות ה-90", הוא קורץ, "בגלי צה"ל שימשתי ככתב צבאי, כתב מדיני, כתב מפלגות,  ערכתי את התוכנית 'בוקר טוב ישראל' בהגשת גיא זהר ויעל דן. ערכתי וייסדתי את רצועת 'נכון להבוקר', בהגשת רפי רשף ואילנה דיין".  הרצועה משודרת בהצלחה מאז כל יום, לצד כל אילו, סמריק הגיש מהדורות חדשות, מבזקים ותוכניות אקטואליה.

 

ואיך הגעת מראיונות בגלי צה"ל ללוות אנשי עסקים המבקשים לספר את הסיפור שלהם?

"למעשה הקסם שבלספר סיפור תמיד נשמר. כל השנים, גם כאשר ערכתי והגשתי את התוכניות  "ישר ללב" בערוץ 2 – תוכנית אירוח וותיקה ששודרה שנים ארוכות בלילות שידורי רשת וזכתה לארח סיפורים מדהימים של אנשים אנונימיים ושל חתני פרס ישראל ומיטב אומני ישראל; כך גם ברצועת הבוקר "היוצאים לאור", בערוץ 10, ואפילו כשהחברה שיסדתי הפיקה וערכה את סרט סיקור הבחירות הראשון של יונית לוי בארצות הברית בשיתוף חדשות 2, או את הסרטים "ניו יורק עיר במלחמה" – בהגשת יעקב אילון כשנחתנו בניו יורק אחרי נפילת התאומים לשידורי רשת; תמיד התאהבתי בסיפורים והדלתות אליהם נפתחו בדרך נס. כך גם היום, כל הידע והניסיון מופנה ליזמים שמבקשים להוציא לאור את סיפורם".

מבין אושיות הטלוויזיה בישראל את מי עוד ליווית ביציאתו לאור?

"היתה לי ולצוות של חברת קונטנטו זכות גדולה ליצור את הסדרות בהגשת צופית גרנט עוד בערוץ 10 "מי מפחד מצופית גרנט" ו"שעות אמיתיות" וכמובן "שישי עם צופית גרנט", בהגשת צופית גרנט. יצרנו את "שישי בגאון", בהגשת יהורם גאון בפריים טיים שישי בערוץ 1". התוכנית הזו שסמריק היה שיצר אותה עם צוותו, היתה התוכנית הנצפית ביותר בזמנו בערוץ הראשון מולה עלתה ראש בראש התוכנית "ארץ נהדרת" בשידורי קשת בניסיון להילחם במפלצת הרייטינג דאז של הערוץ הראשון שנלחמה ראש בראש נגד יגאל שילון ונגד צביקה הדר.

"כך היום", מסביר סמריק, "אנחנו בונים פורמטים וסיפורים ליזמים שאינם בהכרח אושיות טלוויזיה, אלא שהדיגיטל, הפיסבוק, יוטיוב מאפשר ליצור באולפנים תוכניות איכות ובעיקר להגדיר את קהלי היעד אליהם פונים ליצירת קמפיינים שיווקיים. הסיפור תמיד פותח את הדלת והופך לכרטיס הביקור של היזם ואיש העסקים".

ומה לגבי סרטים דוקומנטריים?

"בהחלט שכן זה סיפור אהבה. עוד כשערכתי את 'עובדה' עם אילנה דיין, הסיפור תמיד היה עבורי המגנט. אני נזכר בסרט שיצרנו כאן בבית היציאה לאור הבינלאומי שלנו, על אודות הצלם יצחק רבין עם סרטי 8 מילימטר כשחשפנו אוצר בלום שהמשפחה לא זכרה היכן הונח וכמובן הסרט אודות רוצח נהג המונית דרק רוט". הרוצח דיבר למצלמות של סמריק בפעם הראשונה מתוך הכלא השמור ביותר בארגנטינה. כך היום יוצרים בקונטנטו סדרות של סרטים עבור יזמים, היטקיסטים ואנשי עסקים עם סיפורים מרתקים."

ספרים, סרטים, שיווק – תמיד הסיפור תחילה

מהטלוויזיה עברת לספרים, פעם חברת קונטנטו דה סמריק הוציאה לאור בעיקר ספרים והיום?
"קונטנטו דה סמריק, שהוקמה לפני כמעט עשרים שנה, פועלת בשנים האחרונות בעיקר בסין בתחומי הוצאה לאור של ספרים, תרגום והפקה ומיתוג בשלל שפות. קונטנטו נאו פועלת במקביל בשנים האחרונות בתחום הסיפורים – ספרים, סרטים, שיווק ליזמים ויוצרים עם סיפורים מרתקים. הסיפור מעניק מסגרת לעשייה המקצועית של היזם שאנו יוצרים בסדרת ראיונות באולפנים שלנו".

נתנאל סמריק כתב ותרגם 7 ספרים פרי עטו שהאחרון שבהם היוצא לאור גם כמופע שבועי "רוח לרווח. מסיפור להצלחה" מגולל את הדרך והשיטה שבה כל יזם ואיש הי-טק, יכול לספר את סיפור הניצחון של חייו – הרוח – ולחבר אליה את ו' החיבור ליצירת רווח: הכרה, חשיפה, קהילה תומכת ואף שיווק ומכירות שבאחריות היוצר עצמו.

סמריק עומד בראש צוות של עורכים, כותבים, אנשי שיווק, עיצוב הפועלים בקונטנטו נאו לסייע ביציאה לאור ברחבי הגלובוס ביציאה לאור ב-12 שפות: עברית, אנגלית, ספרדית, ערבית ועד לסינית.

מה הסיפור שלך עצמך?  כסופר, עיתונאי, מוציא לאור, מגיש טלוויזיה, במאי ויוצר דוקומנטרי ישראלי?

"אני כל השנים מלווה אנשים בסיפור הסיפור שלהם, כל אחד מאיתנו הינו יוצר שיש סיפור שהוא מבקש לספר ולהוציא אל האור. ביחד אנו עוטפים את היוצר, איש העסקים, בסט של כלים המותאמים אישית לכל יוצר שמאפשרים לו יציאה לאור: אולפני הטלוויזיה של קונטנטו נאו, אנשי צוות מתחומי התקשורת, הכתיבה והעריכה והדרכות מקצועיות המשכללות את מיומנויות ההופעה במדיום הטלוויזיוני ועמידה על במה המשודרת או הכתובה, כך שניתן יהיה לספר את סיפורו בעקביות, באורך רוח ולחוות הצלחה. כך אני מביא את הניסיון האישי שלי."

אנשי עסקים ויזמים יוצאים לאור עם סרט וספר

למעשה, מה הם שירותי בית ההוצאה לאור קונטנטו נאו, לאנשי עסקים?

"הוצאת סרטים שיווקיים, סרטים תיעודיים, באמצעות סיפור וראיון אישי קידום מוצרים ושירותים
שיווק דיגיטלי הכולל ניהול עמודים מקצועיים ברשתות החברתיות, סרטי תדמית וסרטים מקצועיים המבוססים על ראיונות אישיים באולפן.
צילום מקצועי באולפן הבית של בית ההוצאה לאור
הדרכות לניהול ערוצים דיגיטליים באופן עצמאי, מעקב אחר תוצאות, כתיבה שיווקית וחידוד הסיפור. הוצאה לאור של ספרים ותרגומם לעולם".

מי הם הלקוחות בקונטנטו נאו?

"אנשי עסקים, יזמים, אנשי עסקים, מטפלים, יועצים, מאמנים, יוצרים המבקשים לספר סיפור ולקדם רעיון ולתת ערך באמצעות: סרט אישי, ספר, מוצר, רעיון או טיפול. ביניהם ניתן למצוא רמטכ"ל בדימוס, ראשי מוסד, שב"כ לשעבר, ניצב במשטרה בדימוס, שרים וחברי כנסת לשעבר, לצד  גם מטפלים, אנשי עסקים, יועצים ואנשי רוח, אנשים עם סיפור אישי מרתק המתחייבים להדהד את מסר הניצחון שלהם לעולם, להגיע לקהל רחב, לסגור מעגלים רגשיים וליהנות מפרי עמלם".

מילה אישית, אודות מייסד בית ההוצאה לאור נתנאל סמריק

סמריק, הוא איש תקשורת וחדשות, שצמח באולפני הרדיו והטלוויזיה הישראלית וזוכה ללוות אנשים במסע היציאה לאור מזה כשלושה עשורים באמצעות טלוויזיה, רדיו, תוכניות ושידורים מקצועיים מאולפן הטלוויזיה של בית ההוצאה לאור קונטנטו נאו ברמת החייל תל אביב.  סמריק מאמין ברוח האנושית, ביכולת לצמוח מחדש, לאחוז בשרביט היצירה והבריאה בעצמך ולספר סיפור אחר- לספר את הסיפור שלכם. לרשות לקוחותיו מעמיד צוות מקצועי של כותבים, עורכים, מדריכים ואנשי שיווק, שייסעו להדהד את המסר בתדר הנכון לקהל היעד המדוייק.

לכתבה המלאה במקורה נתנאל סמריק באתר דה מרקר